Gewezen leden

Arnould, Maurice-aurélien
ARNOULD (Maurice-Aurélien)
Geboren te Marcinelle op 24 maart 1914; overleden te Mons op 10 juni 2001.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 6 juni 1955; tot werkend lid gekozen op 29 april 1972. Voorzitter van 1984 tot 1986.
Historicus. Hoogleraar aan de Université libre de Bruxelles.
  BALAU (Sylvain)
Geboren te Cortil-Noirmont op 12 juni 1854; overleden te Ingihoul op 10 juli 1915.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 24 februari 1907.
Historicus en archeoloog. Geestelijke.

Berlière (Alfred-Joseph, dom Ursmer O.S.B.)
BERLIÈRE (Alfred-Joseph, dom Ursmer O.S.B.)
Geboren te Gosselies op 3 september 1861; overleden te Maredsous op 27 augustus 1932.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 24 juli 1897; tot werkend lid gekozen op 23 februari 1907. Voorzitter op 3 juli 1922.
Historicus. Bestuurder van de Belgisch Historisch Instituut te Rome.
Bonenfant (Paul-Joseph-Amand-Henri)
BONENFANT (Paul-Joseph-Amand-Henri)
Geboren te Jodoigne op 1ste februari 1899; overleden te Laon op 9 april 1965.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 7 januari 1946; tot werkend lid gekozen op 11 januari 1949; secretaris-penningmeester op 21 april 1952.
Historicus. Hoogleraar aan de Université libre de Bruxelles.
Borgnet (Charles-Joseph, Adolphe)
BORGNET (Charles-Joseph, Adolphe)
Geboren te Namen op 28 maart 1804; overleden te Luik op 15 februari 1875.
Tot werkend lid gekozen op 23 oktober 1850.
Literator en historicus.
Bormans (Jean-Henri)
BORMANS (Jean-Henri)
Geboren te Sint-Truiden op 17 november 1801; overleden te Luik op 4 juni 1878.
Tot werkend lid gekozen op 8 maart 1847.
Filoloog en historicus.
Bormans (Stanislas-Marie) BORMANS (Stanislas-Marie)
Geboren te Hasselt op 2 februari 1835; overleden te Luik op 15 november 1912.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 20 november 1874; tot werkend lid gekozen op 26 maart 1891. Voorzitter op 6 juli 1891.
Archivaris. Hoogleraar aan de Universiteit Luik.
Bovesse (Jean)
BOVESSE (Jean),
né à Calais le 22 novembre 1916, décédé à Namur le 15 juillet 2007. Élu membre suppléant de la Commission le 23 septembre 1972 ; membre le 1er avril 1976 ; membre honoraire le 28 janvier 1995. Historien, Chef du département Hainaut-Namur aux Archives de l’État.
  BUNTINX (Jan)
Geboren te 's-Herenelderen op 24 december 1911; overleden te Gent op 30 november 1991.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 23 september 1972; lid op 1ste april 1976. Voorzitter van 1987 tot 1989.
Historicus. Departementshoofd aan het Algemeen Rijksarchief. Hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Leuven.
CAUCHIE (Alfred)
Geboren te Haulchin op 26 oktober 1860; overleden te Rome op 10 februari 1922.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 14 augustus 1895; tot werkend lid gekozen op 20 februari 1897.
Historicus. Hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Leuven.
COCKSHAW (Pierre, Paul) COCKSHAW (Pierre, Paul)
Geboren te Sint-Agatha-Berchem op 21 december 1938; overleden te Vorst op 15 maart 2008.
Tot lid gekozen op 11 oktober 1997.
Historicus en romanist. Hoofdconservator van de Koninklijke Bibliotheek van België, Hoogleraar aan de Université libre de Bruxelles.
 
CRAEYBECKX (Jan)
CRAEYBECKX (Jan)
Geboren te Ekeren op 8 januari 1923, overleden te Vliermaal op 9 januari 2011. Tot plaatsvervangend lid gekozen op 6 maart 1971; tot werkend lid gekozen op 1 april 1976, ondervoorzitter van 24 februari 1990 tot 23 januari 1993.
Voorzitter van 23 januari 1993 tot 3 maart 1996. Erelid op 15 mei 1997.
Historicus, gewoon hoogleraar aan de Vrije Universiteit Brussel
Cuvelier (Joseph-Marie-Charles-Théodore) CUVELIER (Joseph-Marie-Charles-Théodore)
Geboren te Bilzen op 6 mei 1869; overleden te Sint-Lambrechts-Woluwe op 29 december 1947.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 3 mei 1913; tot werkend lid gekozen op 20 maart 1922; secretaris-penningmeester op 25 november 1935.
Historicus. Algemeen Rijksarchivaris.
De Borman (Camille-Théodore-Frédéric-Marie, baron) DE BORMAN (Camille-Théodore-Frédéric-Marie, baron)
Geboren in het kasteel van Rullingen, Borgloon op 2 april 1837; overleden te Schalkhoven op 8 december 1922.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 24 februari 1907; tot werkend lid gekozen op 22 september 1910.
Historicus.
De Gerlache (Étienne-Constantin, baron)
DE GERLACHE
(Étienne-Constantin, baron)
Geboren te Biourge op 26 december 1785; overleden te Elsene op 10 februari 1871.
Tot lid benoemd op 22 juli 1834. Voorzitter op 4 augustus 1834.
Magistraat en politicus.
De Moreau (Édouard-Marie-Ignace-Ghislain) DE MOREAU (Édouard-Marie-Ignace-Ghislain), S.J.
Geboren te Wierde op 26 augustus 1879; overleden te Leuven op 2 maart 1952.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 4 mei 1936; tot werkend lid gekozen op 24 maart 1947; secretaris-penningmeester op 12 juli 1948.
Historicus. Hoogleraar aan de Theologisch College van de Jezuïetenorde te Leuven.
De Moreau (Édouard-Marie-Ignace-Ghislain)
DE PAUW
(Napoléon, baron)
Geboren te Gent op 26 september 1835; overleden te Gent op 8 april 1922.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 13 februari 1884; tot werkend lid gekozen op 11 mei 1891. Voorzitter op 6 januari 1913.
Historicus en jurist. Procureur-generaal van het Beroepshof te Gent.
De Ram (Pierre-François-Xavier)
DE RAM
(Pierre-François-Xavier)
Geboren te Leuven op 2 september 1804; overleden te Leuven op 14 mei 1865.
Tot werkend lid gekozen op 22 juli 1834.
Historicus. Rector magnificus van de Katholieke Universiteit Leuven.
De Reiffenberg (Frédéric-Auguste-Ferdinand-Thomas, baron)
DE REIFFENBERG
(Frédéric-Auguste-Ferdinand-Thomas, baron)
Geboren te Bergen op 14 november 1795; overleden te Sint-Joost-ten-Noode op 18 april 1850.
Tot werkend lid gekozen op 22 juli 1834; secretaris op 4 augustus 1834.
Veelschrijver. Hoofdconservator van de Koninklijke Bibliotheek.
DE RIDDER (Alfred-Théodore-Marie-Joseph)
Geboren te Leuven op 8 januari 1865; overleden te Brussel op 30 mei 1933.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 16 maart 1922; tot werkend lid gekozen op 15 maart 1923.
Historicus. Hoge ambtenaar.
DE SCHRYVER (Reginald)

DE SCHRYVER (Reginald)
Geboren te Gent op 15 november 1932 ; overleden te Leuven op 16 november 2012.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 23 september 1972 ; tot werkend lid gekozen op 1ste april 1976 ; adjunct secretaries-penningmeester van 5 juni 1999 tot 29 september 2007.
Erelid op 16 juni 2007.
Historicus. Hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Leuven.

DES MAREZ (Guillaume) DES MAREZ (Guillaume)
Geboren te Kortrijk op 15 augustus 1870; overleden te Elsene op 2 november 1931.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 16 maart 1922; tot werkend lid gekozen op 23 april 1931.
Archivaris, historicus en archeoloog. Hoogleraar aan de Université libre de Bruxelles.
DE SMET (Joseph-Jean)
Geboren te Gent op 11 december 1794; overleden te Gent op 11 februari 1877.
Tot lid gekozen op 26 februari 1835.
Historicus en geestelijkeschrijver.
De Sturler (Jean) DE STURLER (Jean)
Geboren te Den Haag, Nederland op 5 juli 1907; overleden te Ukkel op 9 juni 1979.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 6 juni 1955; tot werkend lid gekozen op 7 maart 1970.
Historicus. Hoogleraar aan de Université libre de Bruxelles.
Devillers, Léopold-Pierre-Philippe
DEVILLERS
(Léopold-Pierre-Philippe)
Geboren te Bergen op 15 juli 1830; overleden te Bergen op 22 mei 1910.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 18 mei 1875; tot werkend lid gekozen op 10 september 1878.
Historicus. Hoofdconservator van het Rijksarchief te Bergen.
DEWEZ (Louis-Dieudonné-Joseph)
DEWEZ
(Louis-Dieudonné-Joseph)
Geboren te Namen op 4 januari 1760; overleden te Brussel op 26 oktober 1834.
Tot werkend lid gekozen op 22 juli 1834.
Historicus.
Fredericq (Paul)
DUMORTIER
(Barthélemy-Charles-Joseph, comte)
Geboren te Doornik op 3 april 1797; overleden te Doornik op 9 juli 1878.
Tot werkend lid gekozen op 28 augustus 1838.
Plantkundige en historicus. Politicus.
Fairon (Émile)
FAIRON
(Émile)
Geboren te Pepinster op 11 oktober 1875; overleden te Pepinster op 1ste januari 1945.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 4 november 1935.
Historicus. Hoofdconservator van het Rijksarchief te Luik.
Fredericq (Paul)
FREDERICQ
(Paul)
Geboren te Gent op 12 augustus 1850; overleden te Gent op 31 maart 1920.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 24 februari 1907; tot werkend lid gekozen op 17 februari 1912.
Publicist en historicus. Hoogleraar aan de Universiteiten van Luik en van Gent.
Gachard (Louis-Prosper)
GACHARD
(Louis-Prosper)
Geboren te Parijs op 12 maart 1800; Belg genaturaliseerd op 24 januari 1821; overleden te Brussel op 24 december 1885.
Tot werkend lid en penningmeester gekozen op 22 juli 1834; secretaris-penningmeester op 7 mei 1850.
Historicus. Algemeen Rijksarchivaris.
GENARD (Pierre-Marius-Nicolas-Jean) GENARD (Pierre-Marius-Nicolas-Jean)
Geboren te Antwerpen op 27 april 1830; overleden te Antwerpen op 4 maart 1899.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 1ste februari 1887; tot werkend lid gekozen op 24 juli 1897.
Historicus. Archivaris van de Stad Antwerpen.
Gilliods-Van severen, Louis
GILLIODTS-VAN SEVEREN
(Louis)
Geboren te Brugge op 4 juli 1827; overleden te Brugge op 25 juli 1915.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 7 september 1875; tot werkend lid gekozen op 5 januari 1883; ontslaggever op 20 februari 1907.
Historicus. Hoofdconservator van de Stad Brugge.
HAAG (Henri) HAAG (Henri)
Geboren te Aubange op 4 december 1917, overleden te Brussel op 19 augustus 2011.
Verkozen tot plaatsvervangend lid op 4 december 1965 en tot effectief lid op 9 november 1974. Adjunct secretaris-penningmeester van 28 april 1979 tot 5 december 1986; ondervoorzitter van 23 januari 1993 tot 2 februari 1996. Benoemd tot erelid op 2 maart 1996.
Historicus. Hoogleraar aan de Université Catholique de Louvain.
HALKIN (Léon-Ernest, Emmanuel-Marie-Joseph)
Geboren te Luik op 11 mei 1906; overleden te Luik op 29 december 1998.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 6 oktober 1947; tot werkend lid gekozen op 14 juli 1956.
Historicus. Hoogleraar and de Universiteit Luik.
Hansotte (Georges)
HANSOTTE
(Georges)
Geboren te Luik op 10 augustus 1922; overleden te Luik op 19 februari 1995.
Tot lid gekozen op 27 februari 1982; adjunct secretaris-penningmeester van 5 december 1986 tot 19 februari 1995.
Historicus. Hoofdconservator van het Rijksarchief te Luik.
HOEBANX (Jean-Jacques)
Geboren te Brussel op 28 maart 1920, overleden te Brussel op 23 februari 2009.
Tot lid gekozen op 20 juni 1981; ondervoorzitter van 31 januari 1987 tot 24 februari 1990; voorzitter van 24 februari 1990 tot 23 januari 1993; erelid op 11 oktober 1997
Historicus. Hoogleraar aan de Université libre de Bruxelles.
HOEBEKE (Marcel)
Geboren te Leupegem op 11 juli 1918; overleden te Gent op 2 juli 1990.
Tot lid gekozen op 10 oktober 1987.
Filoloog. Hoogleraar aan de Universiteit Gent.
HUBERT (Eugène-Pierre-François)
HUBERT (Eugène-Pierre-François)
Geboren te Sint-Joost-ten-Noode op 8 mei 1853; overleden te Luik op 1ste februari 1931.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 5 november 1910; tot werkend lid gekozen op 12 mei 1919.
Historicus. Hoogleraar aan de Universiteit Luik.
HUISMAN (Michel)
HUISMAN (Michel)
Geboren te Brussel op 2 januari 1874; overleden te Elsene op 19 november 1953.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 4 mei 1936; tot werkend lid gekozen op 13 januari 1948.
Historicus. Hoogleraar aan de Université libre de Bruxelles.
JODOGNE (Gilles-François-Antoine, Omer)
JODOGNE (Gilles-François-Antoine, Omer)
Geboren te Sint-Gillis op 17 maart 1908; overleden te Namen op 21 juni 1996.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 7 januari 1967; lid op 1ste april 1976.
Filoloog. Hoogleraar aan de Université Catholique de Louvain.
JORIS (Andrè)
JORIS (André)
Geboren te Hodimont op 9 december 1923, overleden te Sart-lez-Spa op 6 april 2017.
Tot plaatsvervangend lid verkozen in 1971, tot effectief lid in 1976; erelid in 2007. Historicus. Hoogleraar aan de Universiteit van Luik en aan het Centre universitaire de Luxembourg.
Kervyn de Lettenhove (Joseph-Bruno-Marie-Constantin, baron)
KERVYN DE LETTENHOVE (Joseph-Bruno-Marie-Constantin, baron)
Geboren te Sint- Michiels-bij-Brugge op 17 augustus 1817; overleden te Sint-Michiels-bij-Brugge op 2 april 1891.
Tot werkend lid gekozen op 14 augustus 1865.
Voorzitter op 3 juli 1871.
Historicus. Staatsman.
Kurth (Godefroid-Joseph-François)
KURTH (Godefroid-Joseph-François)
Geboren te Aarlen op 11 mei 1847; overleden te Asse op 3 januari 1916.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 1ste februari 1887; tot werkend lid gekozen op 23 mei 1898; secretaris-penningmeester van 4 juli 1898 tot 23 februari 1907.
Historicus en filoloog. Hoogleraar aan de Universiteit Luik.
MATHOT (Louis)
Geboren te Antwerpen op 26 augustus 1830; overleden te Antwerpen op 5 juli 1895.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 12 oktober 1891.
Historicus. Gemeenteraadslid van de Stad Antwerpen.
PIOT (Guillaume-Joseph-Charles)
PIOT (Guillaume-Joseph-Charles)
Geboren te Leuven op 17 oktober 1812; overleden te Sint-Gillis op 28 mei 1899.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 18 mei 1875; tot werkend lid gekozen op 17 april 1878; ontslaggever op 20 mei 1897.
Historicus en penningkundige. Algemeen Rijksarchivaris.
Pirenne (Henri)
PIRENNE (Henri)
Geboren te Verviers op 23 december 1862; overleden te Ukkel op 24 oktober 1935.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 12 oktober 1891; tot werkend lid gekozen op 29 juli 1899; secretaris op 15 april 1907.
Historicus. Hoogleraar aan de Universiteit Gent.
Poncelet (Édouard-Clément-Antoine)
PONCELET (Édouard-Clément-Antoine)
Geboren te Luik op 11 december 1865; overleden te Luik op 11 maart 1947.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 5 november 1910; tot werkend lid gekozen op 1ste juli 1920. Voorzitter op 9 januari 1933.
Historicus. Hoofdconservator van het Rijksarchief te Bergen.
POULLET (Edmond-Yves-Joseph-Marie)
Geboren te Mechelen op 31 december 1839; overleden te Leuven op 12 december 1882.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 18 mei 1875; tot werkend lid gekozen op 6 maart 1877.
Historicus. Hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Leuven.
Prims (Florent-Hubert-Louis, dit Floris)
PRIMS (Florent-Hubert-Louis, dit Floris)
Geboren te Antwerpen op 3 maart 1882, overleden te Antwerpen op 26 oktober 1954.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 7 januari 1946; tot werkend lid gekozen op 21 april 1952.
Historicus. Archivaris van de Stad Antwerpen. br />
Reusens (Edmond-Henri-Joseph)
REUSENS (Edmond-Henri-Joseph)
Geboren te Wijnegem op 25 april 1831; overleden te Leuven op 24 december 1903.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 12 juli 1899.
Historicus en archeoloog. Hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Leuven.
Rousseau (Félix-Jean-Antoine) ROUSSEAU (Félix-Jean-Antoine)
Geboren te Namen op 14 januari 1887; overleden te Namen op 7 september 1981.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 6 oktober 1947; tot werkend lid gekozen op 9 januari 1954.
Historicus. Hoofdconservator van het Rijksarchief te Namen. Hoogleraar aan de Universiteit Luik.
Strubbe (Egied-Idesbald) STRUBBE (Egied-Idesbald)
Geboren te Brugge op 27 november 1897; overleden te Brugge op 7 november 1970.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 6 juni 1955.
Historicus. Hoogleraar aan de Universiteit Gent.
Terlinden (Charles-Alexis-Jacques-Joseph-Marie, vicomte)
TERLINDEN (Charles-Alexis-Jacques-Joseph-Marie, vicomte)
Geboren te Schaarbeek op 6 juli 1878; overleden te Brussel op 23 januari 1972.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 31 mei 1913; tot werkend lid gekozen op 9 september 1922. Voorzitter op 24 maart 1947.
Historicus. Hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Leuven.
Tihon (Camille)
TIHON (Camille)
geboren te Remicourt op 25 juni 1890; overleden te Schaarbeek op 7 juli 1972.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 6 juni 1955.
Historicus. Algemeen Rijksarchivaris.
Van der Essen (Léon)
VAN DER ESSEN (Léon)
Geboren te Antwerpen op 12 december 1883; overleden te Leuven op 10 februari 1963.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 20 maart 1922; tot werkend lid gekozen op 28 januari 1933.
Historicus. Hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Leuven.
VANDERKINDERE (Léon-Victor-Albert-Joseph) VANDERKINDERE (Léon-Victor-Albert-Joseph)
Geboren te Sint-Jans-Molenbeek op 22 februari 1842; overleden te Ukkel op 9 november 1906.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 13 februari 1884; tot werkend lid gekozen op 1ste februari 1887.
Historicus. Hoogleraar aan de Université libre de Bruxelles.
Vander Linden (Herman)
VANDER LINDEN (Herman)
Geboren te Leuven op 27 april 1868; overleden te Korbeek-Lo op 15 april 1956.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 16 maart 1922; tot werkend lid gekozen op 30 november 1931.
Historicus. Hoogleraar aan de Universiteit Luik.
Van Houtte (Hubert-Marie-Louis-Jean-François) VAN HOUTTE (Hubert-Marie-Louis-Jean-François)
Geboren te Waregem op 31 december 1872; overleden te Gent op 12 oktober 1948.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 20 juli 1931; tot werkend lid gekozen op 19 oktober 1933.
Historicus. Hoogleraar aan de Universiteit Gent.
VAN LOEY (Adolphe, Clément, Henri)
VAN LOEY (Adolphe, Clément, Henri)
Geboren te Elsene op 14 juli 1905; overleden te Sint-Jans-Molenbeek op 6 maart 1987.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 7 januari 1967; lid op de 1ste april 1976.
Filoloog. Hoogleraar aan de Université libre de Bruxelles en de Vrije Universiteit Brussel.
Vannerus (Jules-Lucien) VANNERUS (Jules-Lucien)
Geboren te Diekirch (Groot-Hertogdom Luxemburg) op 2 januari 1874; overleden te Brussel op 25 juni 1970.- Tot plaatsvervangend lid gekozen op 20 juli 1931; tot werkend lid gekozen op 25 november 1935; secretaris-penningmeester van 19 januari to 12 juli 1948.
Historicus. Hoofdconservator van het Rijksarchief te Antwerpen.
Bestuurder van de Academia belgica te Rome.
Van Werveke (Johannes-Hendrik-Cornelis, dit Hans) VAN WERVEKE (Johannes-Hendrik-Cornelis, dit Hans)
Geboren te Gent op 22 januari 1898; overleden te Sint-Denijs-Westrem op 7 mei 1974.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 6 oktober 1947; tot werkend lid gekozen op 2 maart 1963.
Historicus. Hoogleraar aan de Universiteit Gent.
Vercauteren (Fernand-Jean-Alphonse) VERCAUTEREN (Fernand-Jean-Alphonse)
Geboren te Ledeberg-Gent op 3 augustus 1903; overleden te Gent op 12 februari 1979.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 6 oktober 1947; tot werkend lid gekozen op 15 januari 1955.
Historicus. Hoogleraar aan de Universiteit Luik.
VERHULST (Adriaan-Eduard) VERHULST (Adriaan-Eduard)
Geboren te Gent op 9 november 1929 ; overleden te Edegem op 16 november 2002.
Tot plaatsvervangend lid gekozen op 4 december 1965 ; tot werkend lid gekozen op 23 september 1972. Ondervoorzitter op 9 november 1974. Voorzitter van februari 1980 tot januari 1984.
Historicus. Hoogleraar aan de Universiteit Gent.
Warnkönig (Léopold-Auguste)
WARNKÖNIG (Léopold-Auguste)
Geboren te Bruchsals (Duitsland) op 1ste augustus 1794; overleden te Stuttgart,op 19 augustus 1866.
Benoemd lid op 22 juli 1834.
Jurist en historicus.Hoogleraar aan de Universiteit Gent.
Wauters (Alphonse)
WAUTERS (Alphonse)
Geboren te Brussel op 13 april 1817; overleden te Brussel op 1ste mei 1898.
Tot plaastvervangend lid gekozen op 19 mei 1869; tot werkend lid gekozen op 30 maart 1871; secretaris-penningmeester op 4 januari 1886.
Archivaris. Hoogleraar aan de Université libre de Bruxelles.
Willems (Jan Frans)
WILLEMS (Jan-Frans),
Geboren te Boekhout op 11 maart 1793; overleden te Gent op 24 juni 1846.
Benoemd lid op 22 juli 1834.
Letterkundige. Filoloog. Historicus.

WYFFELS (Carlos U.),
Geboren te Gentbrugge op 3 januari 1922, overleden te Veurne op 13 december 2003.
Verkozen als plaatsvervangend lid van de Commissie op 6 maart 1971; lid op 1 april 1976; secretaris-penningmeester van 28 april 1979 tot 20 juni 1981; erelid op 15 mei 1997.
Historicus, Algemeen Rijksarchivaris.